Türk insanları neden sürekli televizyon izliyor? Okullarda öğretmenlerin aptal kutusu dediği ancak kendilerinin de izlediği bu aptal kutusu televizyon neden Amerika’da izlenmiyor da türkler izliyor? Gelin hep beraber sizlerle beraber bu soruya cevap verelim ve neden televizyon izlediğimizi hep beraber öğrenelim.

1- Sıkıldığımızdan

İnsanlar gün içerisinde sıkıldıklarında ne yapacaklarını bilemez ve kendilerine yeni bir uğraş ararlar, çaylarını ellerine alıp televizyon karşısına oturur ve saatlerde bu aptal kutusunu izlerler. Peki ama neden aptal kutusu? Vakit geçirmek mi? Tabii ki de hayır, aslında yabancı ülkedeki hiçbir insan televizyona aptal kutusu demiyor, bu öğretmenlerin kendilerini kandırdığı ve öğrencilere yalan söylediği bir konu olabilir, herkes televizyona aptal kutusu demiyor.

2- Ses olsun yeter

Ses olmasını istediğimiz zaman ilk olarak müzik dinlemek yerin hemen televizyonu açar ve televizyondan gelen sesleri dinleriz, dinleriz derken türk insaı televizyondan gelen sesi duymadan ses olduğuna inanmaz ve rahat edemez bundan dolayı sabah kalkar kalkmaz veya işten gelir gelmez hemen televizyonu açarlar.

3- Keyifli olduğundan

Televizyon gerçekten keyif verici bir araçtır hatta ve hatta bu araç geceleri olmasa bazı insanlar uyku bile uyuyamazlar ancak gerçek böyle değildir, televizyon sesi olmadan uyuyamayan insanlar gerçekten de vardır ki çoğu insan da televizyon izlemeden yani televizyon olmadan kısaca televizyon sesi olmadan uyuyamaz. Akıllı telefonların sonrasında televizyonlar akıllı telefonlardan izlense de televizyondan izlenen bir dizi türk insanına daha güzel gelmekte ve daha güzel gelmekte olmasından daha da öteye gitmektedir.

4- Vakit geçirmek

Televizyon karşısında vakit geçirmek bir çok insan için olmazsa olmazlardan bir tanesi ve olmazsa olmazlardan. Bunun için televizyon neden izlenir? Sorusuna verilecek en iyi cevapta budur, aslında televizyona aptal kutusu demenin tamamen bir yanlış olduğunu ve aptal kutusu olmadığını insanlarında bundan ekmek parası kazandığını sizlere bildirmek istedik. Amerika’da yaşayan insanlar sokakta daha fazla çalıştıklarından eve geldiklerinde televizyonu yorgunluktan açmayı unutabilir ancak türk insanlarının bir çoğu Amerika’da olduğundan daha az çalıştığından dolayı boş vakti bol oluyor ve bu boş vaktini televizyon ile değerlendiriyor. Zira buna ne bir öğretmen ne bir kimse engel olamaz.

Yorum Yapın