twitter ne işe yarar

Günümüzün en yaygın kullanım kitlesine sahip sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter’ın yaklaşık on ikimilyon kadar kayıtlı kullanıcısı mevcuttur iki bin altı yılında kurulan Twitter dört yıl içerisinde tüm dünyada en çok tıklanan ve çok büyük rağbet gören internet siteleri arasında kendine yer edinmeyi başarmıştır.

 

Twitter Ne İşe Yarar?

 

Kurumlar, kişiler, şirketler ve daha birçok sektör Twitter hesapları sayesinde yaptığı paylaşımlar ile kendileri hakkındaki haber ve bilgileri tüm dünya ile paylaşma imkânı bulunmaktadır. Yalnız Twitter’da tek seferde paylaşılacak bir mesaj için yüz kırk karakter sınırı mevcuttur. Eğer ki yazılacak mesaj yüz kırk karakterden daha uzun ise art arda birkaç mesaj yazılarak anlatılmak istenen konu kolaylıkla anlatılabilir. Bu şekilde çok geniş kitlelere ulaşma imkânı sağlanmaktadır ve kişiler ve kurumlar dünyanın diğer ucuna saniyeler içerisinde uzanabilmektedir.

 

Twitter Nasıl Açılır?

 

Öncelikle arama motorunda twitter.com adresine girilir açılan sayfanın sağ kısmında “Twitter’da yeni misin? Kaydol” şeklinde bir buton yer almaktadır. Bu butonun altında bulunan ad, soyad, E-mail adresi ve şifre girilerek Twitter’a kaydol butonuna basılırsa kayıt işlemi büyük ölçüde tamamlanmış olacaktır. Kayıt ol butonuna basıldıktan sonra ise yeni bir sayfa açılır ve bu sayfada bilgilerin onaylandığı yazılır. Kişi kendine uygun bir kullanıcı adı oluşturarak hesabımı oluştur butonuna tıkla ise Twitter hesabı açılmış olur. Eğer ki seçilen kullanıcı adı uygun değil ise Twitter tarafından çeşitli kullanıcı isimleri önerilir ve kişi bu isimlerden birini kendine kullanıcı adı olarak seçer.

twittera nasıl kaydolunur

 

Twitter Nasıl İndirilir?

 

Google Play Store, Market veya Apple Store gibi uygulamaların arama kısmına Twitter yazılarak Twitter uygulaması kolaylıkla telefonlara tabletlere vb. akıllı cihazlara indirilebilir. Twitter’de Arama Yapmak Twitter kullanıcılarını bulmak için Twitter’da arama yapmak mümkündür. Twitter’ın ana sayfası açıldığında üst kısımda bir arama çubuğu bulunur. Eklemek istenilen kişi ya da bulunmak istenilen sayfanın ismi yazılarak kimi takip etmeli (find people) butonu seçilir. Böylelikle aranan kişi kolaylıkla bulunmuş olur. Dikkat edilmesi gereken arama butonunda yer alan Find on Twitter ve Find Friends şeklinde iki seçenektir. Find on Twitter bilinen veya bilinmeyen kişilerin aramasında rol alırken Find Friends sekmesi kişinin kendine özel Hotmail, Yahoo ve Gmail sayfasındaki adres listesine davetiye gönderebilmesini sağlamaktadır. Pek çok kullanım alanı mevcut olan Twitter günümüzde tüm kitlelere ulaşabilmesi yönüyle çokça tercih edilen bir sosyal medya uygulamasıdır.

twitter nedir

 

Yorum Yapın