Uyap icra ihalesine Nasil Girilir

uyap-e-satis-girisİnternet üzerinden Uyap icra ihalesine Nasil Girilir  Hakkında Aradığınız Tüm Cevaplar Bu Yazıda.

İnternet üzerinden kastım özel sektörde vekaletle bu işi yapan firmalar değil Resmi olarak Adalet Bakanlığı Uyap sistemi üzerinden katılınan ihalelerdir. Öncelikle İnternet üzerinden

ipucu

İcra İhalesi süreci nasıl işliyor bunu açıklayalım. İcra ihalesi yapılacak olan tüm ev,araba,eşya vb. ürünler sisteme ekleniyor. İhaleye çıkacağı günün gecesine kadar internetten ilk teklif asgari Muhammen bedel üzerinde daha sonraki tekliflerde eski tekliflerin üzerinde olmak üzere teklif alınıyor. Ertesi gün icra ihalesi yapılırken internetten alınan en yüksek teklif ile ihale açılıyor. Orada bunun üzerine rakam veren olursa alıyor. Olmazsa internetten en yüksek teklifi yapan kişiye dönüş yapılıyor. İnternetten uyap üzerinden teklif yapan kişi ihale günü katılıp tekrar teklif verebilir.

İnternetten Uyap İle İcra İhalelerine Katılmak İçin Öncelikle Uyap E-Satış Sistemine Üye Olmanız Gerekmektedir. E-Devlet şifresine gerek yoktur. Cep telefonu veya e-posta aktivasyonu ve kimlik bilgileri ile sisteme üye olup icra ihalelerine katılabilirsiniz.

1. UYAP E-Satış Portalına Kayıt Olmak 

Kayıt olurken bir ön şart sunulmamış.

 • UYAP E-SATIŞ sitesine girip “imzasız giriş”e tıklayın. uyap-e-satis-giris
 • Açılan Giriş formu altında bulunan “Kayıt Olmak İstiyorum” a tıklayın.
 • Açılan Forma Kimlik Bilgilerinizi girerek “Onay Kodu Gönder” butonuna tıklayın.uyap-e-satis-kayit
 • Kod geldikten sonra siteme giriş yapın.

2. İcra İhalesine Çıkacak Ürünlere Teklif Vermek

Üyelik İşlemini Tamamladıktan ve Uyap E-Satış Portalına Giriş Yaptıktan Sonra İcra İhale Duyurularını İnceleyebilir ve Teklif Verebilirsiniz. Teklif vereceğiniz her ürünün bir teminat bedeli vardır ve bu teminatı Vakıfbank hesabınızdan yatırabiliyorsunuz. Yani internet bankacılığını kullandığınız ve içinde yeterli para olan bir vakıfbank hesabınız yoksa teminat yatıramaz dolayısı ile teklif veremezsiniz. Şimdi bu sürece bakalım;

 • İcra İhalesine girmek istediğiniz il ve diğer kriterleri seçerek bir icradan araba ihalesine internetten katılmaya karar verdiniz.
 • Seçtiğiniz aracın listede sağ tarafta bulunan “DETAY” linkine tıklayın. Yeni bir pencerede ihale ilanı açılacaktır.uyap-internetten-icra-ihalesi
 • Bu ilan sayfasında işaretli yerlere dikkat edin. Öncelikle “satış ilanı” butonundan satış ilan dosyasını indirerek inceleyiniz. Nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda aşağıda bulunan başlığı mutlaka okuyun.
 • Sayfanın en altında en son verilen 5 teklifi görebilirsiniz.
 • Burada yazan “Muhammen Bedel” ihalenin başlayacağı tutardır. Buna göre de “Teminat Miktarı” istenir.
 • Uyap sisteminden icra ihalesine teklif vermek için Vakıfbank’ta hesabınız olmalı ve teklif vereceğiniz mala teminat yatırmanız gerekmektedir.
 • İhale sizde kalmazsa teminat iade edilir.
 • Teklif süresi dolduğu gecenin ertesi günü araç ihaleye çıkar. Araç ihaleye Muhammen bedelden değil internet üzerinden verilen en yüksek bedelden ihaleye çıkar.
 • Hem internetten teklif verip hem de ihale günü tekrar ihaleye katılabilirsiniz. Ancak orada tekrar teminat istenebilir.

The Author

3 Comments

Add a Comment
 1. merhaba
  internet üzerinden verilen atıyorum 50.000 rakamın altında teklif verebiliyormuyuz.örnegin 25.000 gibi (olmaz tabiki ama)

  neden derseniz ihaleye giren emlakçılar fiyatı şişirip sonra tekrar bize satmaya kalkıyor böylece 1 günde 5000-10.000 beleş para kazanıyorlar, biz almayınca da teminatı yakıp almıyorlar ve 2. ihaleye kalıyor. böylecede gerçekten burasını değerlendierecek olan insanların önünü tıkıyorlar. bizde takibi birakınca ihale olmadık bi kişi yada yere gidiyor BİLGİSİZLİĞİMİZDEN

 2. Kayıt oldum ama sözleş me onay beklemede onay nasıl verilecek Tşk ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme