2020 yılının mart ayında patlak veren korona virüs nedeniyle Türkiye liglerinin en üst kademesi olan Süper Lig, mücadelelere ara vermişti. Türkiye Futbol Federasyonunun son yayınladığı bildiri kararınca Haziran ayında tekrar faaliyete geçirilmişti. Bu konular tartışılırken üzerinde durulan en önemli konu, futbolcuların ve teknik heyetin sağlık durumları olmuştu.

Bilim kurulu tarafından tavsiye ala Türkiye Futbol Federasyonu, ligleri 3 Ağustos tarihinde bitirmeye karar verdiğini açıkladı. Ayrıca kurul kararı gereğince tüm mücadeleler seyircisiz oynanacak ve müsabakalar sıkı güvenlik önlemleri altında tamamlanacaktır. Federasyon hala liglerin sağlıklı ve verimli bir şekilde bitirilebilmesi için büyük uğraşlar vermekte, UEFA kurumu ile de sürekli toplantı yapmaktadır. UEFA Başkanının tüm ülke liglerine verdiği bildiriye göre müsabakaların ne kadar gecikmeli olursa olsun tamamlanması gerektiğini ve bu sezonunun kapanabilmesinin büyük önem arz ettiğini bildirdi.

super-lig-puan-durumu

2020 Süper Lig Son Puan Durumu

Süper Lig 2019-2020 sezonu, haziran ayında faaliyete geçti ve ilk müsabakalara sahne oldu. Tamamlanan mücadelelerin sonucunda Trabzonspor liderliğini sürdürmeye devam ediyor.  Onun en yakın takipçisi olarak Başaksehir ikinci sırada liderlik yarışı vermekte. Üçüncü sırada bu sene büyük bir atılım gösteren Sivasspor yer alıyor. Dördüncü sırada 50 puanla Galatasaray yer alırken, onun tam altında 44 puanla Beşiktaş takımı yer almaktadır.

Düşme hattında ise son sırada 22 puanla Kayserispor yer almakta. 17. Sırada ise 24 puanla düşme hattının bir diğer adayı Ankaragücü takımı yer almaktadır. Bu iki takımın üst sırasında 25 puanla Yeni Malatya yer almaktadır. Bu takımların üzerinde olup düşme potasından kendini kurtaran takımlardan ilki ise Konyaspor oluyor ve toplamda 26 puanı buluyor. Rizespor, Konya ekibinden 2 puan fazlasıyla 14. sırada yer alıyor. Fakat bu puan durumunun ileriki günlerde oldukça değişiklik göstereceği bildirilmektedir.

Yorum Yapın