E-ticaret sitelerinin daha fazla kişiye ulaşması adına en etkili seçeneklerden biri sosyal medya pazarlamasıdır. Markanızı daha bilinir hale getirecek ve kazanç hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak bu pazarlama şekli için doğru stratejiler belirlemeniz gerekir. Bu aşamada en önemli yardımcınız sosyal medya yönetimi paketleri olacaktır. Kendi içerisinde çeşitlere ayrılan bu paketler size sayısız avantaj sunar. Ancak paketleri bu alanda profesyonel olan bir firma aracılığıyla almanızda yarar vardır. Kullanacağınız sosyal medya paketi ile sosyal medya uygulamalarını araştırabilir ve sizin için en uygun olan kanallara sahip olabilirsiniz. Bu sayede takipçi sayınızı koruyabilir ve yeni müşterileri cezbedebilirsiniz. Hesabınızda düzenli olarak içerik yayınlayarak daha fazla kişiye ve takipçiye ulaşabilirsiniz. Bu içeriklerin ilgi çekici olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece takipçilerinizin her birini sadık müşteri haline dönüştürebilirsiniz. Bunun için paylaşılma potansiyeli yüksek, alakalı ve ilgi çekici içeriklere öncelik verebilirsiniz.

E-Ticaret Sosyal Medya Pazarlama Önerileri

E-ticaret siteniz için kullanacağınız sosyal medya önerileri sizi rakiplerinizden bir adım öteye taşıyacaktır. Bunun için düzenli olarak içerik paylaşmaya, bu içeriklerin özgün ve kullanıcıların ilgisini çekecek düzeyde olmasına özen göstermelisiniz. Buna yönelik olarak paylaşımlarınızı mümkün olduğunca fazla çeşitlendirmeli ve sosyal medyanın size sunduğu tüm avantajlardan yararlanmalısınız. Bu sayede gün geçtikçe daha fazla kişiye ulaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Sosyal medya platformlarında görseller öne çıktığından kullandığınız fotoğraf, video vb. içeriklerin yüksek kalitede olmasına önem vermelisiniz. Özellikle ürün satışı için kullanacağınız görsellerde ürünün detaylarını en iyi şekilde gösteren görseller ziyaretçilere güven duygusu verecektir. Son dönemlerde sosyal medya kullanımının ciddi oranda arttığını düşündüğünüzde bu gibi öneriler sizin için oldukça faydalıdır. Bu amaçla sosyal medya hizmeti alarak çalışmalarınızı profesyonel düzeye çıkarabilirsiniz.

E-Ticaret Sosyal Medya Pazarlama Paketleri

Sosyal medya kanallarınızı web siteniz için daha verimli şekilde kullanmak istiyorsanız sosyal medya paketi çeşitleri sizin için yararlı olacaktır. Özellikle Kobisi tarafından hazırlanmış olan paketlerde en avantajlı özellikler bulunmakta olup her biri genişletilmiş sosyal etkiler sunmaktadır. Kendi içerisinde üçe ayrılan paketler arasında bulunan Social Media Consulting en temel özelliklere sahiptir. İkinci paket olan Social Media Marketing ise biraz daha geniş içerikli olup kullanıcılar tarafından sıklıkla talep edilir. Bu pakette;

  • Sosyal medya uzmanı,
  • Aylık sosyal medya raporları,
  • Sosyal medya yönetimi ve stratejisi,
  • Kampanya takibi,
  • Sosyal medya profillerinin optimize edilmesi,
  • Tool kurulumu ve eğitim,
  • Google Analytics kurulumu

gibi özellikler yer almaktadır. Böylece alacağınız sosyal medya paketi ile aynı anda birden fazla fırsat elde edebilirsiniz.

 

Yorum Yapın