Evimizde Sevimli Dekoratif Penguenler Yapalım

Merhabalar bu yazımda sizlerle evinizde küçük dekoratif penguenleri nasıl yaparız bundan bahsedeceğim, üstelik kola şişelerinden olacak bu şirin penguenlerimiz.


Evde Dekoratif Penguen Yapmak için Gereken Malzemeler;

⦁ İki adet kola şişesi
⦁ Bir tane resim fırçası bir tane daha büyük bir fırça
⦁ Siyah, beyaz ve kırmızı boya
⦁ Bere boyaması için farklı renk bir boya (ne renk istiyorsanız)
⦁ Tutkal
⦁ Falçata ya da makas
⦁ Süsleme için ip ya da kurdele

Pet Şişeden Penguen
Pet Şişeden Penguen

Evde Dekoratif Penguen Nasıl Yapılır?

Şimdi gelelim evimizde sevimli dekoratif penguen yapalım tekniğine.
Evet öncelikle kola şişelerini kesiyoruz bir tanesi gövdeyi oluşturacağı için daha büyük oluyor, diğeri sadece şapka kısmını oluşturacağı için ilk kestiğimiz gövdenin en altıyla eş değer şekilde kesiyoruz.
Sonra bu parçaları birleştiriyoruz, ben başta tutkal dedim fakat silikonunuz varsa silikonla yapıştırabilirsiniz. Sonra birleştiğiniz parçayı tamamen beyaza boyuyorsunuz. Sonra 5 numaralı kısımda görüldüğü gibi penguenimizin göbek kısmının sınırlarını siyah boyamızla belirliyoruz, belirlediğimiz sınırların dışında kalan tüm alanı siyah boyamızla boyuyoruz. Sonra penguenin şapkası için tasarladığınız boyanız ne renk ise şapkasını boyuyoruz o renk ile. Sonrasında iki siyah nokta kondurarak gözlerini iliştiriveriyoruz ve küçük kırmızı bir gaga yapıyoruz sevimli penguenimize. İşte bitirdik, hazırladık penguenimizi artık süsleme kısmına geçiyoruz, penguenimizin göbeğine beresine istediğiniz şekilde kurdeleler ipler ekleyerek süsleyebilirsiniz artık gerisi size kalmış, iyi tasarımlar.

 

Yorum Yapın