Facebook, Notlar bölümünde değişiklikler yaparak yeniden blogger’ları  toplamak istiyor!

 

Facebook, kendisini ve kullanıcılarını cezp etmek için yepyeni bir özellik eklemek için düğmeye bastı. 2015 in ikinci yarısı raporunda yer alan günlük bilgisayar kullanıcısı sayısı 1 Milyara, mobile kullanıcı sayısı 850 Milyona yakın olduğunu açıklamıştı. Facebook kullanıcılarının her geçen gün mobil kullanım sayısı artarken farklı iletişim kanallarını kullanma imkanı sağlamayı hedeflemekte. Bu konu ile ilgili video sistemini geliştiren ve “internet.org” adında dünya genelinde ücretsiz olarak internet sunmayı amaçladılar. Facebook gibi dev sosyal paylaşım platformunun fazla kullanılmayan Notlar sekmesini ele aldığı görülüyor. Bununla ilgili ciddi planları var.

 

FACEBOOK NOT ALANLARI BLOGGER ‘LARA ÖZEL TASARLANIYOR

FacebookNotes’ için; yeniden yapılanması hakkında yaptığı güncelleme ile bunun yapısal genişleme yaşayacağı ve bir blog sayfası gibi kullanılması sağlanacağı açıklandı.

Facebook ‘ta artık kullanıcılar sadece notları değil paylaşmak istedikleri daha uzun metin, yazı, hikayeleri yayınlayabilecekler. Not bölümü şu an test aşamasında olsa da, en büyük blog platformlarından biri lan Medium tarzını andırdığını söylememiz lazım.

Eğer bu sizin Facebook sayfanızda yok ise hemen heyecanlanmayın, çünkü bu sınırlı sayıda kullanıcıya açılmış ve özel bir erişimle ulaşılabiliyor. Facebook tüm kullanıcıların kullanımına açtığında isteğinize göre sadece arkadaşlarınız veya tüm kullanıcıların ulaşabileceği sayfalarınız olacak.

Yazan: Ümit Çelik

Yorum Yapın