Microsoft, ANDROİD ve İOS larda kullanılabilen, 50 farklı dilde yazılabilen veya konuşulabilen bir çeviri uygulaması tanıttı. Ayrıca bunu apple ve android saatlerinizde de kullanabiliyorsunuz.

Uygulama özelliklerinde temiz bir ara yüz size metni kolayca girip dilinizi bilmediğiniz insanlarla kolalılıkla iletişim kurabileceğinizi gösteriyor.

Bu uygulamayı saatinizle kullandığınız zaman yoldayken, bir yerlere giderken,seyahat halindeyken zamanınızı daha faydalı kullanabiliyorsunuz. Saatiniz bu desteklediği dilleri sesli de okuyarak, anahtar kelimeleri öğrenmenizi ve konuşmanızı sağlayabiliyor.

microfost-yeni-çeviri-uygulamasi

Bir başka özelliği de çevirilerinizi kaydedip(hangilerini kaydetmek istiyorsanız bu size kalmış), onlara dönüp bakabileceksiniz.

Peki bu çevirinin doğruluğundan nasıl emin olacaksınız? Üzerinde çalıştığınız dile bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Mesela İngilizce den Urducaya çevirmek istediğimde bazen yanlış çeviriler gördüm fakat yine de en yakın olanı çeviriyor.

Ben yine de günde 100 milyar kelime çeviri yapan google servisine daha çok güveniyorum fakat microsoftun akıllı saatlerde çeviri uygulamasını başlatması google çevirisinin önüne geçmesini sağlamıştır.

Yazan: Canan Kuzu

1 Comment

Yorum Yapın