İnternet sitesi açmak isteyenlerin ilk alacağı hosting olacaktır. Hosting olmadan herhangi bir şey yapamaz ve herhangi bir şeyi sitenizde depolayamazsınız. Yazdığınız yazıları depolayan hosting sunucuları kullanıcılara yani site sahiplerine her istediklerini sunmaktadır. Bunun yanında site sahibi eğer isterse hosting sunucusunu istediği özellikler ile beraber güncelleme yapabilir. Hosting hakkında her türlü soruya bu makalemizden cevap bulabilirsiniz.

Alan adına dair sorularınızı cevaplamıştık. Şimdi ise hosting adına her soruyu yanıtlayalım.

Hosting nedir?

Hosting hesaplarınız içerisinde birden fazla site barındırarak kullanıcıların sitelerinin dosyalarını depolamasına yardımcı olabilirsiniz. Hesaplarınızın içerisinde barındırdığınız dosyalar herhangi bir zarara uğramaması için daha fazla sunucuya ihtiyacınız olacak.

Hosting neden kullanılır?

Hosting site dosyalarını depolamak ve sitenize yüklediğiniz her türlü yazdığınız yazının bile yazılmasından sonra kayıt olduğu yerdir. Eğer sunucunuza herhangi bir zarar gelirse maalesef sunucu şirketi sizlerin sunucusunu kapatabilir.

Hosting nasıl kullanılır?

Hosting kullanmak için öncelikle bir hosting satın almanız ve aldıktan sonra sitenizin alan adı nameserver bilgilerini değiştirmeniz gerekecek.

Hosting ne kadar para ile satın alınır?

Sunucuların özellikleri ve sunucu alanlarına göre daha fazla paraya sahip hosting hesabı alabilirsiniz. Sunucu alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şeyler sunucunun ne gibi özellikler barındırdığı olacaktır.

Hosting olarak kullanılacak alanı kim sunacak?

Hosting olarak kullanılacak olan alanı kullanıcıya hosting şirketi sunacaktır ve hostingin kullanıcılara sunulacak olan özelliklerini her türlü bilgisini sunucu şirketinin sitesi üzerinden sunucuya sorabilir ve sunucu ile ilgili her türlü konularda sunucudan bilgi alabilirsiniz.

Alan adlarının barındığı siteler üzerinden alan adlarınızın ns bilgilerini sunucu şirketine yönlendirmezseniz sunucu şirketi sizin sitenizin hangisi olduğunu bilemez ve bundan dolayı sunucu şirketi tarafından sağlanan sunucu alanı kullanılamaz. Her ihtimale karşı sunucu şirketine site adresinizi bildirmeyi unutmayın ve sunucunuzun ne gibi özelliklere sahip olduğunu sorun. Sunucu şirketiniz size bu tür bilgileri vermek zorunda ve sunucu şirketinden aldığınız bilgiler bu bilgiler sizlere verilmeli.

Yorum Yapın