İnternet sitesi kurmak artık internet üzerinde oldukça kolay olmasına rağmen ilerletmek oldukça zor ve oldukça uğraş gerektiren bir internet sitesini kullanmak ve tasarımını yapmak oldukça zordur. Akıllı telefonlara uygun dizyn etmenin yanında internet sitesi açmak için bazı şeylere ihtiyaç duymanız gerekecek ve bunların arasında en önemlisi internet sitesi oluşturmak için sizlere hazırladığımız bu makaledeki yazılara göz atmalısınız.

1- Tanıtım yapın.

Sitenizi açtıktan 2 hafta sonra forumlarda sitenizin tanıtımını yapın ve tanıtım yaparken sitenizin düzgün forumlarda tanıtımının yapıldığından emin olun. Tanıtım yazılarınızı yayınlatmadan en az 2 hafta bekleyin ve yazınızı kendiniz özgün olarak yazın. Bizim sitemiz gibi sitelerde tanıtım yapmanız sitenizin aramalarda daha fazla yükselmesine yardımcı olur ve daha fazla hit çeker hit çekerken daha fazla hit kazanırsınız. Akıllı telefonlarınızla ilgili haberlerinizi tanıtım yazısı olarak koymayın, örnek verecek olursak herhangi bir akıllı telefon yazısını tanıtım yazısı olarak yayınlamayın. Bunun yanında tanıtım yazısını kendiniz yazın ve daha fazla kulanıcının sitenizi ziyaret etmenizi sağlayın.

2- Sitenize düzgün bir logo yaptırın.

Bir internet sitesinde dikkatleri üzerine çeken en büyük tasarım logodur. Logonuzun düzgün olmasının ve daha fazla renkli bir tasarıma sahip olmasını sağlayın. Kontur benzeri yazı türlerini kullanarak Photoshop ile beraber kendinize profesyonel logo yapın ve yaptığınız logonun görünür bir yerde sitenin sol tarafında yer aldığından emin olun. Logo en önemlisi site belirleme aracıdır ve sitenizin ne kadar güçlü bir site olduğunu belirtir.

3- Hit kazandırmaya çalışın.

Sitenize hit kazandırmak için özgün içerikler girmeye devam edin ve özgün içerikler girmeye devam ettikten sonra yavaş yavaş sitenizdeki kategorileri doldurun. Bu adımdan sonra ise kullanıcılara daha yeni kategoriler sunmanız sitenizin daha hızlı ilerlemesi için önem taşımakta ve önemli bir adımdır.

4- Optimize edin.

Sitelerin optimize olarak çalışması önemlidir. Sitenizi optimize etmek için ilk olarak sitenizin cache sunması önemlidir. Cache sayesinde hem siteniz daha hızlı açılacak hem daha fazla önbellek ile beraber hız sorunları yaşamayacaktır.

5- Mobil script kurun.

Sitenizin daha güzel ve daha bakımlı gözükmesi için sitenize mutlaka bir mobil tema veya mobil script kurun. Sitenizin daha fazla kullanıcı sayısına bu sayede sahip olacağını da unutmayın.

6- Mobil uygulama yaptırın.

Sitenize özel olarak Android uygulama yaptırın. Android uygulamanızı yaptırırken daha fazla kullanıcıya ulaşması için daha güzel özellikler ile beraber özellikleri daha fazla arttırın.

Yorum Yapın