Çevrimiçi para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu ayrıntılı makalede, İnternet üzerinden para kazanmanın çeşitli yasal yollarını öğrenebilirsiniz. Internet dünyaya yayıldıkça, “Para çevrimiçi nasıl kazanılır?” sık sorulan sorulardan biri haline geldi. Ev hanımları, öğrenciler ve maaşlı profesyoneller Internet üzerinden para kazanmanın yollarını aramaktadırlar. Boşa zaman harcamak yerine, boş zamanlarında ekstra çalışmaya ve faturalarını ödemek için fazladan birkaç lira kazanmaya ile aile ekonomisi için oldukça iyi olacaktır. İnternetten para kazanmanın  yasal yöntemleri hakkında doğru bilgi eksikliğinden dolayı, bazı insanlar internet üzerinden ek iş yapmaktan kaçınmaktadırlar .

  1. Blog ile Para Kazanın

Profesyonel blogl, bilgisayar tabanlı işlerden gelir elde etmek için en iyi bilinen yöntemlerden biridir. Hepimiz internette  sörf yaparken bloglara ulaşıyoruz ve pek çok blog da reklam görüyoruz. Bunun nedeni blog un sahibinin blog içeriğini yazarken reklam alarak  para kazanmasıdır .

Blogunuzu kolaylıkla kurabileceğiniz bir takım iyi ve ücretsiz blog siteleri var. Kurulumdan sonra, gerçekten sizi ilgilendiren şeyler hakkında yazmanız gerekir. Blogunuz yeterince yerleştikten sonra (günde 100 ziyaretçi almaya başladığınızda),  çevrimiçi reklamlar koymalısınızdır.. Reklam almak için Google AdSense’i  kullanabilirsiniz veya Yahoo! Media.net gibi diğer ağlar tarafından sağlanan reklam hizmetini kullanabilirsiniz. WordPress.com kendi reklamlarını da sağlamaktadır.

2.Çevrimiçi Öğretim Yoluyla Para Kazanın

Evet ,çevrimiçi bir öğretmen olabilirsiniz. Bunun en iyi yanı, neredeyse her şeyi serbest bir ortamda öğretebilmenizdir. Yani, beceri ve uzmanlığınız ne olursa olsun  öğrencilere ders verebilir ve para kazanabilirsiniz.

3.E-Kitap Yazarak Para Kazanın

Söyleyecek bir hikayeniz varsa veya bir  uzmanlığınızı paylaşmak isterseniz, o halde devam edin ve bir kitap yazın!  Bir kitap yazarken para kazanmak tan  daha iyi ne olabilir? Geleneksel kalem ve kağıda ihtiyacınız yok. Tamamen internet üzerinden ,teknik açıdan yetkin bir yazar olun. Kitabınızı yazmak için MS-Word kullanın. Kitap hazır olduğunda, bir yayıncıya bile ihtiyacınız yok! Amazon’un Kindle, Google Play Store ve Apple’ın uygulama mağazası (iBooks) gibi platformlar aracılığıyla e-kitap sürümlerini kendiniz yayınlayabilir ve satabilirsiniz.

 

 

 

 

Yorum Yapın