https://ecra.io/is-takip-programi/

İş takip programı; personelinin gün içerisinde hangi işleri yaptığını görmek isteyen işverenler tarafından, sözel ya da evrak, e-mail vb. araçlardan daha kolay bir şekilde kullanılan bir sistemdir.

Çoğunlukla işlerini bilgisayar ya da telefon gibi cihazlardan halleden kurumların kullandığı İş Takip Programı için öncelikle bu görevle ilgili bir kişi görevlendirilir. Bundan sonrasını sizin için İş Takip programı yapacaktır. Programın bir tek veri girişi yapılan iştir; o işin nasıl ve ne zaman yapıldığı ile ilgilenmez. İşveren ise verdiği görevin biteceği zamanı, hangi personel tarafından yapılacağını, konuyla alakalı evrakları istediği zaman görebilir. İş takip programı da verilen görevlerle ilgili bilgilendirme maillerini hem personel hem de yetkili ile paylaşır.

NEDEN İŞ TAKİP PROGRAMI KULLANMALISINIZ?

Kullanacağınız herhangi bir iş takip programı işletmenize ne gibi katkılarda bulunur? Öncelikle kullanacağınız program ile işlerinizin hem finansal hem de ticari takibi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Çalışanların iş takibi, gelir-gider dengeleri, ithalat ya da ihracat planlamaları, müşteriler ile ilişkiler bu programlar ile rahatça takibini yapabileceğiniz konuların başında geliyor.

Ayrıca bu programlar sayesinde; verilen siparişlerin ilk anından teslimat zamanına kadarki sürecin takibi yapılarak sorunsuz bir akış sağlanabilir. Standarda oturtulmuş işleyiş sayesinde üretiminizi artırabilirken faturalamalar da kontrollü bir şekilde yapılabilir. Stok durumunu her an teyit edip müşterilerinize doğru bilgi verebilir ve çalışanların bilgilerini depolamanın yanı sıra insan kaynaklarına dair hemen hemen her ayrıntıyı iş takip programları sayesinde görebilirsiniz.

Tüm bu kolaylıklar ve organize iş takibi fırsatları ile işveren, firması ile birlikte müşteri memnuniyetini yaşayacak ve satışlarında artış yaşaması kaçınılmaz olacaktır. Aynı zamanda personel ve çalışmalarını takip edebilmek için kağıt israfını ve raporlamada karşılaşılabilecek hataları bertaraf edecektir. Rahat bir şekilde devam eden işleyiş sayesinde ayrıca motivasyon ve üretkenlik de iş takip programları sayesinde elde edilenler arasında yer alır.

Yorum Yapın