Pek çok insan güzelliklerle dolu olan ülkemizi gezebilmek için karavan satın almayı hayal ediyor. Bir şehirden ötekine gitmek, insanlarla kaynaşmak ya da alışılmışın dışında yeni yerler keşfetmek inanılmaz bir deneyim olabilir. İster haritalar size kılavuzluk etsin, ister rüzgarın akışına bırakın kendinizi, kendi yolculuğunuza çıkmadan önce karavan çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

 

Karavan

 

Bu karavanlar, muhtemelen ilk aklınıza gelen çeşitlerdir. Dört duvar ve tam yükseklikte bir çatıya sahip tek gövdelidir. Her türlü hava koşullarında harika ortam yaratır. Gece kamplarınız için sorunsuzdur. Sadece yerinizi bulun ve bu karavanla yolculuğa başlayın.

 

Açılır Karavanlar

 

Açılır karavanlar yerleşik ekipman ve depolama odası ile normal karavana benzer. Karavanı konaklama olarak kullanmaya hazır olduğunuz zaman açılabilir çatı özelliği sayesinde, çatısını açıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu karavana sahip olmanın en avantajı, kapatıldığı zaman normal bir karavan kadar yüksek olmamasıdır. Üstelik açılır karavana evinizdeki garajda rahatlıkla yer bulabilirsiniz.

 

Çadır Römorku

 

Küçük bir aracınız varsa çadır römorku, sizin için bir seçenek olabilir. Tüm ekipmanlarınızı burada saklayabilirsiniz ve her şey oldukça hafif olduğu için size kolaylık sağlayacaktır.

 

Karavan Römorku

 

Bu karavan çeşidi, çadır treylere benzer ancak biraz daha sağlam olabilir. Karavan, römorku etrafında daha küçük bir boyutta katlanabilir. Çadır römorku gibi hafiftirler, bu nedenle daha küçük arabalar ile çekilmesi kolaydır.

 

Açılır Karavanlar

 

Açılır karavanlar, geniş aileler için harika bir seçenektir. Karavanın uçlarında ek yatak koyabileceğiniz bölmeler mevcuttur. Karavanın dışında ekstra bir uyku alanı yaratmak, içerdeki odadan ödün verdiğiniz anlamına gelmez. Bu durum, mevcutta olan alanı kaybetmeden yeni bir alan yaratabilmek için alternatif bir seçenektir.

 

Tatil planınıza uygun karavan çeşitleri ve daha fazlası için https://www.truck1.com.tr  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yapın