wehomy.com

Mevsimlerin değişmesi ile birlikte evinizi dekore ederken kullanacağınız birçok şey farklılık gösterir. Özellikle havanın sıcak ve soğuk olduğu dönemlerde ortama uyum sağlayan detaylar oldukça önemli. Serin ve yağmurlu sonbaharın gelişi ile birlikte evinizde farklı bir hava yaratmak isteyebilirsiniz. Özellikle yatak odanızı sonbahara uyumlu hale getirmek için ufak dokunuşlar yapabilirsiniz.

Yatak odanızı sonbaharla uyumlu hale getirmek için farklı dekorasyon fikirleri arıyor olabilirsiniz. İşte yatak odasında sonbahar için dekorasyon önerileri;

Yatak Odanızda Mavi Rengi Ağırlayın

Sakin ve rahatlamış bir his yaratan mavi renk aynı zamanda beyinde kimyasal etki oluşturarak zihnen rahatlamanızı sağlar. Konforla rahatlığı bir arada deneyimlemek için yatak odanızın en az bir bölümünü mavi renge boyayabilirsiniz. Dilerseniz odanın tamamını da maviye boyayabilirsiniz. Boyaya ek olarak odadaki mobilyalarınız açık renkliyse harika bir uyum yakalayabilirsiniz.

Yatak Odanız Küçük Bir Kitaplık Ekleyin

Yatak odanızda daha sıcak ve yaşanmışlık hissi yaratmak için küçük bir kitaplık harika bir alternatif olabilir. Özellikle yatağın baş ucuna denk gelen kısma küçük bir kitaplık koyabilirsiniz. Sonbaharın gelişi ile evde daha çok zaman geçirdiğiniz için kitaplarınızı yatak odanıza koymak iyi bir fikir olacaktır.

Odanıza Yumuşak Renk Tonlarını Konuk Edin

Sonbaharın gelişi ile birlikte yatak odasındaki dokular ayrı bir önem taşır. Yatak odanızın zeminine yumuşak ve sıcaklık katan post halılar ekleyebilirsiniz. Özellikle toprak tonları ve bej gibi renkler iyi bir tercih olabilir. Toprak tonlarından oluşan yatak örtüsü de odaya ayrı bir hava katacaktır. Aynı zamanda kendinden desenli kilimler hem zemine hem de odaya tamamlayıcı bir etki yaratabilir.

Battaniyesiz Olmaz

Sonbahar denildiğinde akla ilk gelen dekoratif ürünlerin başında battaniyeler yer alır. Sıcaklığının yanı sıra ortamda salaş bir etki yaratan battaniyeleri bu dönemde kullanabilirsiniz. Renkli ve desenli battaniyeler tercih ederek yatağın üzerinde ya da koltuğun üzerinde konumlandırabilirsiniz.

Aydınlatmayı Unutmayın

Sonbaharın gelişi ile birlikte kapalı havalar nedeniyle odanız daha da karanlık görülebilir. Bu nedenle yatak odanızda ek aydınlatma ya da tavandan aydınlatma seçeneklerini kullanabilirsiniz

Yatak odası takımı ile konforlu ve şık bir alan yaratmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm seçeneklere https://www.wehomy.com/ üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapın