kasko

Aracınızın güvence altına alınmasını sağlayan kasko sigortası zorunlu olmayıp trafikteki olası kaza ve hasar durumlarına karşı güvence verir. Bundan yararlanmak istediğinizde kasko teklifi alma hizmetine başvurmanız gerekir. Sigorta kapsamında dar kasko, tam kasko ve genişletilmiş kasko olmak üzere 3 farklı kasko türü mevcuttur. Adından da anlaşılacağı üzere dar kasko sigortası genel şartların bir kısmını içeren sigorta teminatlarını ifade eder. Araç kasko teklifi alırken buna yönelik bir seçim yapabilirsiniz. Eğer sigorta poliçesi kapsamında ihtiyacınız olmayan teminatlar görürseniz bunları çıkararak dar poliçeden yararlanabilirsiniz. Sizin için geçerli olacak kasko sigortası teminatları seçeceğiniz kasko kapsamına göre farklılık gösterecektir. Bunlar arasında özellikle genel teminat gruplarının tamamını içeren tam kasko daha fazla tercih edilmektedir. Bu kasko türlerinin hepsine e-sigortam üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Kasko Teklifi Nasıl Alınır?

Kasko teklifi alma düşüncesine sahipseniz bunu online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Teklifi almanız için 3 aşamayı tamamlamanız gerekir. İlk etapta kaskoyu sıfır ya da ikinci el araç alımları için mi yoksa yenileme için mi yaptığınızı seçmelisiniz.

İkinci el araç alımlarında kasko teklifi için sigortalı bilgileri, devir araç bilgileri ve detay kayıt kısmındaki bilgileri eksiksiz olarak doldurmalısınız. Kasko sigortası teminatları seçeceğiniz sebebe bağlı olarak belirlenecektir. Teklif talebinizi online olarak firmaya iletmenizden sonra en kısa süre içerisinde size geri dönüş yapılacaktır. Kasko teklifi sorgulama yaparak detaylara ulaşabilirsiniz.

Kasko sigortası genel şartlar size uyuyorsa sigortadan yararlanmanız için herhangi bir engel kalmayacaktır. Bu şartlara bağlı olarak 2013 yılında tazminat ödeme süresi, aracın nerede bakıma sokulacağı, hasar tazmininin ne şekilde yapılacağı, orijinal parça mı yoksa yedek parça mı kullanılacağı gibi durumlarla ilgili düzenleme yapılmıştır. Bunlar kasko sigortası teminatları kapsamında e-sigortam tarafından size bildirilir.

Yorum Yapın