Salonunuzu Şenlendirin

Eski koltuk  takımlarınız var ya da koltuklarınız yeni ama onlardan sıkıldınız her yıl yeni bir koltuk takımı almak günümüz şartlarında elbette mümkün değil gerçi parası olanlar bile bunu her yıl yapmaz. Malum adı üstüne dayanıklı tüketim malları. O halde

ne yapmalıyım diyorsanız size bir kaç dokunuşla koltuklarınızın ve salonunuzun havasını değiştirecek bir kaç önerimiz var. Maliyet gerektirmeyen bu fikirler sayesinde evinizin tüm havasını değiştirmek oldukça kolay. Ben neden düşünemediğim diyeceğiniz tarzda bir fikir. Salonunuzu şenlendirin

Gerekli malzemeler

Bir kaç tane dekoratif minder
Kanepeler için örtü

Her şey tamam şimdi ne yapacağım

Minderleri aldıysanız tamam ama kendiniz dikmeye karar verdiyseniz çok daha iyi bu sayede hem evde kalmış kumaşları değerlendirirken hem de hiç görmediğiniz tasarımlar yaparak çok daha güzel şeyler dikebilirsiniz. Örnek, yuvarlak, kare, uzun simit tarzı gibi. Koltuklarınız zaten yastıklı ise  üstlerine boncuk işleyebilir, ya da büyük kocaman düğmeleri üst üste dikerek havasını tümüyle değiştirmeniz mümkün.
Döşemesi eskiyen koltuklar için zıt renklerde dekoratif bir örtü ile kapladığınız koltuklarınızın üstüne koyacağınız bir kaç tane renkli minder yepyeni bir hava yaratır.
Salonunuz yeterince büyük ise bir kaç tane de büyük ve renkli yer minderi dikerek ya da alarak farklılığınızı konuşturmak dada da mümkün.

Eskilerden Yeni sandalyeler Yaratmak 

Gerekli malzeme
Yeteri kadar kumaş ve dikiş makinesi
Sandalyelerinize göre kesip dikeceğiniz ince minderlerle odanızın havasını değiştirmek ve minderli yeni koltuklarınıza uyum sağlamak ayrıca aklınızda bulunsun.

Eski kanepeleri yeni hale getirmek

Koltuk ve kanepeleri kaplatmak son derece masraflı bir iştir. Eğer sadece kolçakları aşındı yayları sağlam diyorsanız ne ala. Aşınan kısımlar kolçak kısımları olduğundan sadece bu kısımları deri kaplatmak maliyeti oldukça düşürür ya da koltuk döşemeciler den iki koltuk kolçağı almak da düşünülebilir.
Ahşap veya metal olursa hem temizlik sorunu kalmaz hem de eski kumaş koltuk kollarından kurtularak yepyeni bir koltuk havası yaratmış olursunuz. Hem de yenileme ya da kaplatma fiyatıyla bile kıyaslanamayacak kadar küçük bir masrafla olacağında oldukça ekonomik bir çözüm olacaktır.

 

Yorum Yapın