Mutfak Dolaplarınızı Yenileyin

Oldukça yıpranmış boya yapmayla da düzelmeyecek mutfak dolaplarının  yenisini yaptıracak paranız yoksa tam size göre bir öneri.
Herkes yeni eşyaları sever bayanlar özellikle her gün vakit geçirdiği mutfakların daha güzel olmasını ister yeterince parası olanlar için gidip beğendiği mutfak dolaplarını yaptırmak oldukça kolay ve keyiflidir ya şuan ona ayıracak param yok diyenler. Sizde  yeni bir mutfak dolabına ayıracak bütçem yok ama çok sıkıldım bu dolaplardan ne yapabilirim diyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun çok az bir maliyetle sizlere mutfak dolaplarınızı nasıl yenileye bileceğinizi anlatacağım. Nasıl mı çok basit. Dekorasyonun sınır tanımadığı günümüzde çok basit maliyetlerle yeni eşya almak yerine hayal gücünüzle yapabilecekleriniz gerçekten de sınır tanımıyor. Şimdi isterseniz mutfak dolaplarınızı nasıl yenileyeceğimize gelelim.

İhtiyacınız olanlar

Her yerde bulabileceğiniz bir kaç metre kendinden yapışkanlı kağıt
Dolap arası fayansları için karo desenli kendinden yapışkanlığı kağıt

Kaplamayı nasıl yapacağım

Her şeyi aldım şimdi ne yapacağım diyorsanız dolabınızın kapaklarına göre yeterli büyüklükte kağıtları kesin kağıdın arka kısmındaki yapışkanlı kısmın üzerinde ki koruyucu kağıdın üst kısımını kaldırın, kaldırdığınız kısmı yukarıdan aşağı doğru başlayarak yapıştırın, sonra geri kalan kısmı sabit tutarak yavaşça kağıdın arkasını çekin hepsi bu kadar. Kapakların kenarlarında kabartma şeritler varsa bunların üstünü kaplamak için ayrıca kağıt kesin aksi halde kağıdın bütününde hava yapacağı için kötü görünür. Her parça için ayrı ayrı olmak kaydıyla işlemi tüm kapaklar için tekrarlayın. Zevkinize göre mobilya görünümünden çiçek desenli hatta düz daha sade kağıtlarla kapladığınız dolap kapaklarının kulplarını da değiştirdiğinizde yepyeni bir dolaba kavuşacaksınız.

Fayanslar için

Dolap aralarındaki eski fayansları da farklı bir renk karo döşemeli desenli kağıtlarla kaplayarak daha yeni ve şık bir mutfağa kavuşacağınız gibi sıkıldığınız eski görüntüden kurtularak büyük para harcamaktan da kurtulacaksınız.
Oldukça düşük maliyetli olmanın yanında sadece bir kaç saatte kolayca tamamlayarak akşam eve gelen aile üyelerine sürpriz yapabilirsiniz.
Not: Fayans ve mutfak dolabı kaplama için kağıt seçerken çok sade açık renk bir kağıt alacaksanız dolap ve fayansların çok koyu olmaması gerekir aksi halde dalgalı bir görünüm oluşturur.

 

Yorum Yapın