Blogger de içerikleri çeşitli kategorilerde yayınlama şansımız yok ancak alternatif bir yol ile etiketleri kullanarak yazıları kategorize etmek mümkün. Bunun için eklediğimiz içeriklere koyduğumuz etiketleri sitemizde kategoriler veya sayfalar altında gösterebiliriz.

Öncelikle Yayınlanan sitede kategori oluşturmak için yönetim panelinden Yerleşim Seçeneğine giriyoruz oradan da istediğimiz bir pozisyona Gatget ekle deyip Etkiketler Eklentisini seçiyoruz ve ayarları yapıyoruz. Dilerseniz Tüm Etiketleri Kategori olarak yayınlayabilir veya seçtiğiniz etiketleri yayınlarsınız. Menü tarzı bir kategori oluşturacağınız için etiketleri seçerek oluşturmanız daha mantıklı.

Şimdi bu etiket kategorilerini Menü Şeklinde göstermek isterseniz eğer. Yine Blogger yönetim panelinden Sayfalar Seçeneğine gidiyoruz oradan Yeni Sayfa Ekle diyoruz. Ve yayınlanan blogdan da menüye koymak istediğimiz etiketin (kategorinin) linkini tıklıyoruz. O Linki kopyalayıp yeni sayfamızın URL sine kopyalayın. Kaydet dedikten sonra sayfaları göster seçeneğini seçmeyi unutmayın. İşlem tamam.

Videoda Uygulamasını Görebilirsiniz.Yorum Yapın