evde-peeling-yapimiEVDE NASIL PEELİNG YAPILIR?

Merhabalar,bu yazımda sizlere evde peeling nasıl yapabilirsiniz bundan bahsedeceğim.Yüzümüzün matlaştığından,sertleştiğinden,ya da pul pul döküldüğünden çoğu zaman şikayet ediyoruz….

 

Bir bakım merkezine gidip cilt bakımı yaptırmak tabi ki bir seçenek fakat vaktim yok gidemiyorum ya da bütçemde böyle bir harcamaya yer yok diyorsanız eğer sizler için evde peeling nasıl yapabilirsiniz bundan bahsedeceğim.
Mutfağınızda bulunan birkaç malzemeyle evde harikalar yaratabilirsiniz.Sabah kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmezi salatalık ya da akşam kahvelerimiz sadece bizim için bir damak tadı değil.Salatalığın zaten cilt için ne kadar yararlı olduğunu bilmeyenimizin kalmadığını düşünüyorum.Keza türk kahvesinin de öyle.Bir sürü kozmetik ürünün içinde kahvenin kullanıldığını belki görmüşsünüzdür,çünkü türk kahvesinin cilt için yararlı bir takım durumları var.

“Evde kendiniz için bir türk kahvesi yapın hem keyiflenin hemde güzelleşin.”

Şimdi gelelim Evde Peeling Yapımı kısmına;

Tercihen az şekerli ya da şekersiz kahvemizin telvesi peelingimiz için daha uygun olacaktır. Kahvemizin telvesini yüzümüze sürüyoruz göz ve kaş altlarımızda buna dahil olacak şekilde. Kat kat sürüyoruz,daha sonra kuruyunca dairesel hareketlerle katılaşmış telveleri yüzümüzden döküyoruz ve soğuk bir suyla yüzümüzü yıkıyoruz.Bu sayede hem yumuşacık bir cilt elde ediyoruz hemde diğer peelingler gibi yüzümüzü kızartmıyoruz. Üstelik kullandığımız ürünün içeriğinde de ne olduğunu biliyoruz çünkü biz yaptık
Kahve peelingimizi haftada 2 defa cildimize uygulayabiliriz,yüzümüzde mat,donuk ve yorgun görüntüden kurtulabiliriz,hem masrafsız hem kolay bir uygulama olacaktır sizler için.

Evde Doğal Peeling Hazırlama

Farklı bir peelingte ise kullanacağımız malzemeler yine evimizde bulunan malzemeler :

  • Bir çay kaşığı limon suyu ( tercihen taze sıktığınız limonun suyu)
  • Bir yumurtanın akı
  • Bir adet salatalık

Evde Doğal Peeling Hazırlama Yöntemi
Bir çay kaşığı limon suyumuzun içerisine yumurtamızın akını alıyoruz ve bir güzel çırpıp bu iki malzememizi birbiriyle özdeşleştiriyoruz.Daha sonra salatalığımızı mikserden geçiriyoruz.
İyice süzmemiz gerekiyor suyunu alıyoruz,daha sonra süzdüğümüz salatalıklarımızla biraz önce yaptığımız karışımı karıştırıyoruz ve ev yapımı peelingimiz hazır
Bu karışımı bekletmeden parmak uçlarımızla yüzümüze masaj yapar şekilde uyguluyoruz,uyguladığımız peelingimizi cildimizde 20 dk kadar bekletiyoruz ve daha sonra yüzümüzü soğuk suygu yıkıyoruz.Yumuşak ve güzel bir cilde kavuşuyoruz.

 

Yorum Yapın