rp_aux_2.JPGHonda Jazz ınızın Cd çalarında Aux düğmesi bulunuyor fakat bağlantısı yoksa bunu kendiniz yapmanız mümkün. İşin Tek zor kısmı Cd Çaların yerinden sökülmesi. 

 

 

 


Eliniz bu işlere yatkın değilse bağlantıyı hazırlayarak yetkili ve becerikli bir yerde söktürebilirsiniz. Nasıl Söküldüğünü görmek için BURAYI tıklayabilirsiniz.

http://basitteknik.blogspot.com.tr/2014/04/honda-jazz-cd-calar-veya-kalorifer.html

Söktükten sonra bağlantıyı nasıl yapacağınızı şemadan görebilirsiniz.

Bu bağlantı şeması Honda Jazz 1.4 2005-2008 modellerde bulunan CD Çalarlar içindir. Diğer modellerde farklı bağlantı şekilleri olabilir veya olmayabilir.


Bu bağlantı şeması teybi söktüğünüzde arka kısmında bulunan yeşil soketin bağlantı şeklidir. Bu soket normalde Cd Changer bağlantısı ve Aux bağlantısı için kullanılmaktadır. Fakat bir tane aux kablosu koymak Honda firmasını iflasa sürükleyebiliceği için 1 Cent değerinde bir giriş yapma-yarak(lar) büyük kar elde etmişler.


Yukarıda linke anlatılan şekilde teybi söktüğünüz zaman bağlantı şemasında gösterilen 1 numaralı şekildeki taraftadır. Buna dikkat edin.
 
Not;Soldaki mavi soketi sökmeniz cihazınızın Kod istemesine neden olabilir. 


Bağlantıyı şemadaki şekilde yaptıktan sonra CD Çalarınızın aux özelliği devreye girmektedir. Ön Yüzdeki CD-AUX düğmesinine bir basmada CD ÇALAR 2. Basmada Aux Menüsü devreye girer.

Aux bağlantısı yapma ile ilgili detaylı anlatım için aşağıdaki yazıya gidin….

3 Comments

  1. 2004 modele de aynı işlem yapılabilir mi teyp yerleri aynı ve şekil olarak aynı

    • Benim arabam 2002 jazz es ve teyp i sokdugumde arkasimda sizin gosterdiginiz gibi yesil soket yok sadece mavi ve beyaz var bu arabaya aux girisi nasil yapabilirim paylasirsaniz sevinirim

Yorum Yapın