Honda Jazz Lpg Montajında simit tank kullandınız ise yedek teker küçük olduğu için bagaj örtüsü tam yerine oturmamaktadır. Lpg taktırdıktan sonra aynı sorun bende de oluştu ve çözüm olarak aynı uygulamayı denedim. 

 

Öncelikle ile ölçü almakla başladım. resimler üzerinden yapma şansım şuan için yok , tarif edicem. bagajı açtığınızda karşınızda olacak şekilde anlatıyorum. üst ve alt kenar 100 cm. aralarda kullanılanlar ise 67 cm. uzunluğunda olucak. çıtaların kalınlıkları 5×2 cm di. yükseklik için 5 cm. olan tarafı kullanıcaz. 2 cm lik kısım ise parçaları kestirirken hesaba katmamız gereken kısım. bauhaus dan aldığım 5×2 kalınlığında 2,5 mt. lik 2 adet çıtayı aynı yerde aşağıda verdiğim ebatlarda kestirdim.

1 . çıta 
1 x 100 cm. 
2 x 63 cm. 

2.çıta
2 x 63 cm. 
1 x 25 cm.
1x 35 cm.

benim tüpü bagajın kapağına doğru çok kaydırdıkları için çıtanın tek parça ordan geçmesine imkan yoktu. o yüzde 25 ve 35 cm lik 2 parça olarak montajladım. 67 cm olan bagaj derinliği çıta kalınlığı hesaplandığı için 63 cm olarak kesildiler. yine bauhaus tan aldığım 15-20 adet 4 cm lik ahşap vidasını çıtaları birleştirmek için kullandım. 


bagajın sol tarafında kalan boşluk , sağ tarafında kalan kısma göre daha küçük olduğundan denk gelen yerine göre saklama gözü oluşturacak iç çıtaları montajladım. 

bagajın boş hali.

çıtaların montajı bitmiş hali. sol tarafta 13 cm sağ tarafta 25 cm lik gözlerim oldu.vidaları sıkmadan önce matkapla ince bir uç ile yol açtım ki çıta çatlama yapmasın.

Yerine yerleştiriyoruz.
Bitmiş hali.
İçinden çıkan süngerleri de atabilirsiniz.

Kaynak;

jazzcikardesler.com

Yorum Yapın