wicom-w43-akilli-kumanda-ayarlari-basitteknikWicom W43 Evrensel Akıllı Kumanda ya Cihazların Tanıtılması

Wicom W43 Evrensel Akıllı kumanda Cihaz pil bitmesi, pillerin sökülüp takılması gibi durumlarda hafızası sıfırlanması ve yeni aldığınız zaman kumandaya kullanmak istediğiniz cihazların tanıtılması gerekiyor.

Cihaz 4 in 1 yani 4 farklı cihazı tek uzaktan kumanda ile yönetme özelliği var. Wicom Evrensel Akıllı Kumanda ile TV, HOM, UYDU, DVD cihazlarını tek kumanda ile yönetebilirsiniz.

Kumandayı kullanmak için yöneteceğiniz cihazların kumandaya tanıtılması gerekiyor. Tanıtma işlemini 3 farklı yöntem ile yapabilirsiniz. Bunlar;

1. Otomatik Tanıma

Bu yöntem ile kod aramakla uğraşmadan Wicom kumanda ile aşağıdaki ayarları yaparak cihazın kodunu kendinin bulmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntem cihaz markasına göre biraz zaman alabilir tüm kodları tarama yaparak doğru kodu bulmaktadır. Kumandayı tarama esnasında alıcı cihazı görecek şekilde koyun. Tarama esnasında kumanda üzerindeki kırmızı ışık saniye aralıklarıyla titreyerek yanıp söner. Kodu bulduğu an cihazınızı kapatır. Cihaz kapanır kapanmaz 2 sn içinde “code” tuşuna basarsanız, bulduğu kod ile çalışmaya başlar. Geç kalırsanız tarama devam eder ve başa dönmek zorunda kalırsınız.

Wicom W43 Otomatik Ayarlama
Wicom W43 Otomatik Ayarlama

2. Manuel Ayarlama

Manuel ayar için kumanda kullanım kılavuzu ya da cihaz klavuzu içinde bulacağınız kumanda kodunun cihaza yazılarak tanıtılması işlemidir.

Wicom W43 Evrensel Akıllı Kumanda Kullanım Klavuzu ve Kodlar İçin Tıklayınız

Wicom W43 Evrensel Kumanda Manuel Kod Girme
Wicom W43 Evrensel Kumanda Manuel Kod Girme

 

3. Kod Kopyalama Kod Ögrenme Özelliği

Bu özellik de Akıllı kumamdanın başka bir kumandadan kod kopyalama özelliğidir. Yani özellikle kumandayı teke düşürme amacı ile aldığınızda cihazın mevcut kumanda kodunun kumanda tarafından kopyalanabilmesi.

Wicom W43 Akıllı Kumanda Öğrenme Özelliği
Wicom W43 Akıllı Kumanda Öğrenme Özelliği

1 Comment

  1. yasar ozbas Reply

    yeni kumandayı sevdim. küçük zarif. Ama okey tuşu yön tuşlarıyla karışışıyor. Yani yön tuşları üzerindeyken aynı seviyede olan OK tuşunu hissedip bulmak biraz zor. Gereksiz klavyenin de kalkması iyi olmuş.

Yorum Yapın