Youtube platformu, yıllardır internet kullanıcılarına video ve müzik imkanı sunuyor. İnteraktif olarak dünyanın dört bir yanından eklenen medya unsurlarını bünyesinde barındırıyor ve kullanıcılara ücretsiz olarak sunuyor. Fakat Youtube platformunun yıllardır karşılaşılan tek eksiği, çevrimiçi olarak kullanılamaması ve birden fazla uygulama ile kullanılmayı desteklememesidir. Bu yüzden internet kullanıcıları, müzik dosyalarını cihazlarına indirebilmek için MP3 dönüştürücü adı verilen programları kullanmaya başladılar. Bu programlar sayesinde özellikle mobil cihazlarınız üzerinde aynı anda başka programlarla Yotube videolarını izleyebilir ve işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bizde bu yazımızda sizler için Youtube videolarının MP3 formatına nasıl dönüştürülebileceğini inceledik.

 Youtube Videolarını MP3 Yapmak

Youtube platformu ile ortaklaşa çalışan pek çok uygulama bulunmaktadır ve bu programlara Youtube dönüştürücü programları tanımı yapılmaktadır. Ortaya çıktıkları ilk yıllardan beri oldukça sevilen bu programlar birçok kullanıcının en fazla kullandığı aplikasyonlar arasında yer almayı başarabilmiştir. Dönüştürücü programlarının çalışma mantığı çok basittir. Youtu platformunda görüp sevdiğiniz videonun URL adresini aldıktan sonra program bünyesinde bulunan araç çubuğuna yapıştırmanız gerekiyor. Daha sonra araç çubuğunun altında yer alan seçeneklerden videonuzu hangi formatta ve kalitede indirmek istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Tüm adımları doğru bir şekilde tamamladığınızda dönüştür butonuna bastığınızda sevdiğiniz Youtube videosu MP3 olarak cihazlarınıza inmeye başlayacaktır.

 

Dönüştürücü ile Youtube Videoları İndirmek

Youtube videolarını cihazlarına indirmek isteyen kullanıcıların sıklıkla başvurdukları bir diğer yöntem, dönüştürücü site üzerinden videoları indirmektedir. Daha çok dönüştürücü programlara güvenemeyen insanlar tarafından tercih edilen bu siteler, sevdiğiniz videolar hariç hiçbir indirme işlemi gerçekleştirmeden MP3 dosyalarınızın cihazlarınıza kaydedilmesine yardımcı olmaktadır. Site üzerinden MP3 indirme işlemlerini başlatmak için yapılması gereken ilk adım, internet erişimine sahip bir bilgisayar üzerinden güvendiğiniz MP3 dönüştürücü sitelerinden birine ulaşmaktadır. Daha sonra önceden kopyaladığınız Youtube video URL adresini site üzerinde bulunan indirme çubuğuna yapıştırmanız gerekmektedir. Sonraki adım olarak video kalitenizi ve boyunu ayarlamanız, indirme işlemini başlatmak için uygulamanız gereken son adım olacaktır. Tüm bu işlemlerin ardından dönüştür butonuna tıklayarak sevdiğiniz medya unsurlarını cihazlarınıza ücretsiz olarak kaydedebilirsiniz.

Yorum Yapın