deniz-kabuklarından-süs-yapmaDeniz Kabukları ile Süsler Yapma

 Merhabalar yeniden, bu yazımda sizlere evlerinizdeki deniz kabuklarını nasıl değerlendirebileceğinizden bahsedeceğim.

 

Evinizde büyük deniz kabukları olabilir hepimiz zamanında “aa bunun içinden ses geliyor” diye toplayıp evimize götürmüşüzdür. Şimdi onları değerlendirme vakti, ben kendi evimde yaptım size de onu aktaracağım. Büyük deniz kabuğumun içine evde görmekten sıkıldım yapma çiçeklerden birinin bozup doldurdum ve fiskosumun üzerinde salonumda yerini aldı, artık daha hoş bir süs olarak görünüyor.

deniz-kabuklarından-süs-yapma

 

Evet tek yapmanız gereken sadece çiçeği alıp deniz kabuğunun içine doldurmak ve istediğiniz bir köşede sunmak.

 Deniz Kabuklarından Kapı Süsü Yapma

Sizlere aktaracağım bir diğer fikir ise kapı süsü nasıl yaparız. Makrome kasnakları var ev hanımları bilirler. Bunlardan bir tane ediniyoruz oldukça ucuz bir malzeme zaten, daha sonra bunu uygun gördüğünüz bir kumaşla kaplıyorsunuz, isterseniz sadece kasnağı yuvarlakça kaplayın isterseniz tam bir daire olacak şekilde kaplayın. Benim önerim sadece plastiğini kaplamak yuvarlağın içi boş olunca daha şık olacağını düşünüyorum, ayrıca öyle dümdüz kaplamak yerine mesela saç örgüsü şeklinde kaplarsanız daha da hoş görünebilir. Daha sonra da tutkal ile bunun üzerine küçük deniz kabuklarını küçük boncukları fiyonkları yapıştırıp süslü bir halka elde ediyoruz ve kapı süsünüz hazır.

Çerçeveleri Deniz Kabukları İle Süsleyin

Ya da evinizde senelerdir kullandığınız ve gözünüzün alıştığı çerçevelerinizin etrafına küçük deniz kabuklarını yapıştırarak etrafına da süsler ekleyerek (nazar boncuğu vs) sanki yeniymiş gibi bir çerçeve elde edebilirsiniz, üstelik sizin eliniz değmiş emeğiniz geçmiş olacaktır.

Buz Dolabı Kabuğunuzu Süsleyin
Ve küçük bir öneri daha sizler için, deniz kabuklarının arkasına silikonla ya da tutkalla küçük yuvarlak mıknatıslardan yapıştırıp tat buzdolabı süsleri yapmış olabilirsiniz, iyi günler dilerim.

Yorum Yapın