pazar-kasalarıPazar Kasalarını Kullanarak Eşyalar Yapma

 Merhabalar, bu yazımızda pazar kasalarından güzel ve kullanışlı eşyalar yapmaktan bahsedeceğim.

Şöyle bir durum var ki kasa boyu standart değil ama her boy kasayı değerlendirebiliyoruz.Benim sizlere gösterebileceğim üç boy kasa var.

Evet kasa boylarımız bunlar.Soldan itibaren 1-2-3 diye isimlendiriyorum ve öyle anlatıyorum ilk olarak benimde bir yerde gördüğüm şeyden bahsedeceğim sizlere. Banyo dolabı yapmak, bunun için gereken malzemelerimiz:

  1. 4 adet Kasa (1 numaralı,en büyük olanı)
  2. Boya tercih beyaz ama siz seçebilirsiniz
  3. Zımpara
  4. Vernik
  5. Ve ayakların fazlalığını kesmek için testere ( ayaksız kasa bulabilirseniz çok daha iyi)

Pazar Kasalarından Banyo Dolabı Yapılışı:

Öncelikle ayaksız kasa bulamadıysanız testere ile ayakları keselim, daha sonra şöyle bir zımparalayalım hem kestiğimiz yerin fazlalığı gitsin hemde içerisine eşyalarımızı koyacağımız için pütürleri gitsin ellerimize batmasın. Daha sonra seçtiğiniz boyayla kasalarınızı boyayın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonrada vernikleyelim ve verniği de kurusun. Tüm kuruma işlemi bitince artık hazır dolabımız, 4 tane kasamızı şu şekil diziyoruz 2 alt, 2 üst olacak şekilde, ve işte banyo dolabımız.

kasalardan-dolap-yapma

 

Pazar Kasalarından Eşyalar Yapma

İkinci kasa ile anlatacağım eşya salon ya da oturma odası için orta sehpa yapımı. 1 numaralı yani en büyük olan kasa boyunu seçiyorum en yükseği o olduğu için, daha sonra yine bunu zımpara boya vernik aşamasından geçiriyorum, en sonunda hazır olan 4 kasamı ayakları yere gelecek şekilde çevirip kare oluşturacak şekilde diziyor bir sehpa yapmış oluyorum.

Üçüncü kasa ile anlatacağım şey sebzelik, patates soğan vs koymak için mutfaklarınızda kullandığınız sebzeliklerden. Bunun için en küçük yani 3 numaralı kasadan kullanabilirsiniz diyorum. Yine aynı aşamaları içeriyor, zımpara, boya, vernik içeriyor. Ayakları yine kesmeliyiz ama kasaya sıfır olacak şekilde değil birkaç cm daha yüksek kalmalı. Çünkü bunda kasaları üst üste koyacağız, hatta çivilerle sabitleyebilirsiniz. Yine güzel bir renge boyamanızı öneriyorum ki mutfağınızda şık dursun.

Şimdi de son olarak yine bir yerde gördüğüm kasalar kullanılarak yapılmış bir fotoğraf paylaşacağım sizlerle, isteyen bu şekilde de değerlendirebilir, ayakkabılık ve kitaplık olarak kullanılmış, iyi günler diliyorum herkese.

pazar-kasalarından-ayakkabılık

Yorum Yapın