Karton Kutudan Kullanışlı Sehpa Yapımı

Selamlar, bugün evdeki atık veya fazla karton kutulardan sehpa yapacağız, evinizde yoksa dışarıda bir marketten rica edebilirsiniz. Kare ya da dikdörtgen olması farketmiyor bizim için.

Karton Kutudan Sehpa Yapımı İçin Gereken Malzemeler:

  • Karton kutu
  • Çıta ya da süpürge sapı (sağlamlaşması için)
  • Kumaş ya da kaplama kağıdı (hangisi hoşunuza giderse)

Evet şimdi nasıl yapıldığından bahsedeceğim ben karton kutunuzun üstünü daha sağlamlaştırmanız için evinizde bulunan ya da kolay ulaşabileceğiniz bir plastik ya da tahta bir tabaka olmasını tavsiye ediyorum. Fincan ya da tabaklarınızın daha güvende durması için.

Evet çıtalarınızı ya da süpürge sapınızı 6 tane olmasını öneriyorum ama 6 bulamazsanız 4’te olabilir.

4 tane kutunun köşelerine uzunlamasına dik durması için yerleştireceğiz. 2 tanesini de bir alt tabanın ortasına birde üst tabanın ortasına daha sağlam durması için uygun görüyorum. Çıta ya da sopalarımızı sabitliyoruz.

Daha sonra tavsiye ettiğim plastiği ya da tahtayı kutunun yukarda kalacak kısmına uygun kesip yapıştırıyoruz eğer evinizde kullanmadığınız başka bir karton kutu varsa onunla da bu işlemi yapabilirsiniz ya da dağılmış ansiklopediniz varsa kapağı serttir onu kullanabilirsiniz vs çoğaltılabilir.

Sonrada kutunuzun ölçülerinde kumaş ya da kaplama kağıdıyla kutunuzu kaplıyorsunuz işte bu kadar basit artık sehpanız hazır. Süslemek isterseniz de çeşitli fikirler sunabilirim sizin için. Puzzle ile kutunun yanlarına yapıştırarak değişik bir görünüm elde edebilirsiniz ya da evde kullanmadığınız çizilmiş Cd’lerinizi kutunun dış yüzüne yapıştırarak değişik bir görünüm elde edebilirsiniz, sprey boyalarınızla istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

 

Yorum Yapın