Evdeki Karton Kutuları Değerlendirmek İçin Karton Kutudan Ekmeklik Yapmak

Merhabalar yeniden, bugün evinizdeki eşyalardan kalan karton kutuları değerlendireceğiz, böylelikle masrafsız yeni eşyalar elde etmiş olacağız.

Öncelikle karton kutudan ekmeklik yapmak tan bahsedeceğim, evlerimizde küçük eşyalarımızdan kalan dikdörtgen karton kutularımız olur genellikle. Bu ayakkabı kutusu ya da hediyelik eşya kutusu olabilir. Bunları değerlendirerek sofralarımıza ekmek yapabiliriz ya da banyonuzda odanızda takı ya da mandal sepeti vs olarak kullanabileceğiniz eşyalar elde edebiliriz.

Bunun için ihtiyacımız olan malzemeler ;

  • Karton kutu

    karton-kutuları-değerlendirme

  • İz bırakmayan bir yapıştırı ( ya da zımba olabilir ben zımba kullanmıştım görünmeyecek şekilde)
  • Evinizde kalan artık kumaşlar
    karton-kutuları-değerlendirme-kumaşlar

Evet kullanacağımız malzemelerimiz bunlar şimdi öncelikle kutunuzu alın ölçüleriniz hesaplayın, kumaşınızı kutunuzun ölçülerine göre kesin ama ölçülerinizden 1-2 cm uzun kesmenizi öneririm, çünkü boyutları ucu ucuna gelirse eğer boşluk oluşup kutu kenarları görülebilir buda göz zevkinizi bozabilir. Sonra ölçtüğünüz kumaşı kesin ve kutunuzu kaplayın isterseniz yapıştırıcınızla yapıştırın ve kurumasını bekleyin ,isterseniz benim yaptığım gibi kutunun görünmeyen altta köşede kalan kısımlarından zımbalayın daha kolay olacaktır. Ve işte ekmek sepetiniz hazır :))

Ya da kutunuzu ne amaçla kullanacağınız size kalmış, benim aklıma gelenler ekmek sepeti, makyaj malzeleri için bir kutu , sabun koymak için banyoda durabilecek kutu , mandal sepeti, peçetelik ,takı & toka kutusu gibi gibi. İyi günlerde kullanın :))

Yorum Yapın