Şık ve basit ışıklı bileklik yapımı.

Takı ve tasarım geliştirme yeteneğinize birazcık basit elektronik bilgisi ekleyerek harikalar yaratmak elinizde. Takı Tasarımın en güzel yanı ortaya çıkartacağınız ürünün sizin hayal gücünüzü yansıtması. Yapımı oldukça basit size ilham verecek bu mini kolye yapımı için;

 

 

 

KENDİN YAP

Led Işıklı Şık Bileklik Yapımı İçin Gerekli Malzemeler;

1. Renkli mantar/köpük türü parçalar. Şekildeki boyutta veya kendi bileğinizin ölçüsüne göre olmalı. Renkleri farklı olabilir. Çiçek yerine ortası delik olan başka bir obje de kullanabilirsiniz.
2. Renkli Led Lamba. Renk seçimi yine size kalmış. Bu parça çalışmayan elektronik aletlerin için de veya elektronikçilerde bulunabilir.
3. 3V pil. Saatçilerde seyyar satıcılarda marketlerde hemen her yerde bulabilirsiniz.
4. Yapışkanlı bakır bant. (Takı tasarım malzemesi satan yerlerde bulunabilir.)
5. Çift taraflı bant veya şeffaf sert parçalar. (pet şişe kesip kullanabilirsiniz.
Led Işıklı Şık Bileklik Yapımı İçin Gerekli Alet Edevat;
1. Makas
2. Falçata
3. Yapıştırıcı (uhu tarzı şeffaf kağıt yapıştırıcılardan.)
4. Cetvel
1. Led lambayı objenin ortasından geçirin ve led lambanın iki çatal ayağını farklı deliklerden birbirlerine temas etmeyecek şekilde geçirin.  Objenin alt tarafına yapıştırıcı sürerek oturtun ve yapıştırın. (Bazı yapıştırıcılar köpüğü eritebilir onun için 404 tarzı şeffaf kağıt yapıştırıcılardan kullanın.)
2. Led lamba ayaklarını farklı yönlere doğru eğin, fazla eğip bükmeyin hassas olup kırılmaları kolaydır. Ayakların üzerine resimdeki gibi küçük şeffaf bir parça koyun/yapıştırın.
Burada pili koyarak, alt yüzünün birbacağa temas imkanı olacak şekilde diğer ayağında pilin üst yüzeyine gelecek şekilde eğebilirsiniz.
3. Bakır bant ile pil boyutuna göre yuva yapın. Burada farklı malzemelerde kullanabilir veya direk yapıştırma yoluna gidebilirsiniz. Tercih size kalmış önemli olan led lambanın tel ayaklarının pilin iki yüzüne denk gelmesi ve temas etmemeleridir.
4. Pilin altına (bileğinize gelecek kısma) daha farklı bir parça kullanabilirsiniz. Led lambanın bir teli pilin alt yüzeyine bir teli üst yüzeyine gelmeli ve temas etmemelidir. Ayrıca yanmazsa pili ters düz yapın. (Led lambalarda artı eksi uç farklı vardır. Led Lamba Artı Eksi Uç Farkını Test Etme Yöntemi ile İlgili Yazıya Gitmek İçin Burayı Tıklayın)

 

Yorum Yapın