ford 3000 rds eon
ford 3000 rds eon

Kullananlar bilir 2004 model bir araçta bile kaset çalar bulunuyor ve aux Girişi de Yok bu sebeple günümüzün hiç bir cihazını uyduramiyorsunuz.

Fm transmitter var o da kalabalık yapıyor ses kalitesi az bir de frekans karışma derdi var. Ben bu sorunu orijinal teybe aux girişi yaparak çözüm buldum. Tabi fiesta nın teybini sökmek biraz mesekkatli ama onu da başardık. Komple göğsü sökmek gerekiyor. Daha önce yapmadınız ise bulaşmayın. Benim bu islere hevesim oldugu için pek zor olmadı ama anladığınız bir konu değilse teybi sokerken bir yeri kırmanız size masraf açabilir. Şimdi yaptığımız giriş sayesinde AM modunda taktığımız cihaz (telefon,mp3,navigasyon) sesini alırken FM modunda normal radyo kasetçalar da ise kaset dinleyebiliyoruz.

Sökmeden önce teybinizin kodunun bulunduğuna emin olun. Zira teyp araç dışında güçten bağlantısının her kesilmesinde kod istiyor.

Bağlantı şekli resimdeki gibidir. Aux kablosununun eksi ucunu şasi den alıyoruz. Diğerilerini resimdeki gibi (sadece sesin sağı solu farkeder, deneyerek bulabilirsiniz.)

3000-rds-eon-basitteknik
ford 3000 rds eon aux bağlantısı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu arada teybi araç dışında çalıştırmaya çalışırsanız teybin çift GND girişi var. Yani şasi den direk eksi verince çalışmıyor. Onun dışında normal 12v dc akım ile çalışıyor.

 

 

 

 

Emeklerinden dolayı Konya Ilgın Yukarıçiğil Mahallesinden Hüseyin Ustaya teşekkürler.

1 Comment

  1. selim yılmaz Reply

    meraba bağlantı yerlerini daha açık bi şekilde çekermisiniz.

Yorum Yapın